Китай висловив США протест у зв’язку із заходом кораблів в Південно-Китайське море

Китай висловлює невдоволення і протест у зв’язку з самовільним заходом американських військових кораблів в акваторію островів Наньша (Спратлі) в Південно-Китайському морі, які знаходяться під “незаперечним суверенітетом Китаю”, заявила в понеділок офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньін.

За даними МЗС Китаю, два ракетних есмінця ВМС США 11 лютого без дозволу уряду Китаю самовільно увійшли в акваторію рифа Женьай (друга мілина Томаса) і рифа Мейцзіцзяо (Місчіф) архіпелагу Наньша. Китайські кораблі зробили попередження і зажадали від американських есмінців покинути територіальні води.

“Дії військових кораблів США є безцеремонним порушенням суверенітету Китаю, підривають мир, безпеку і порядок у відповідній акваторії. Китайська сторона висловлює крайнє невдоволення і рішучий протест”, – заявила на брифінгу Хуа Чуньін.

Вона підкреслила, що Китай володіє незаперечним суверенітетом над цими рифами, поважає свободу навігації в Південно-Китайському морі, але виступає проти того, щоб під цим приводом підривали його суверенітет і безпеку.

“Ми настійно закликаємо американську сторону негайно припинити ці провокаційні дії… Китайська сторона вживе всіх необхідних заходів для рішучого захисту свого суверенітету і безпеки, а також стабільності в Південно-Китайському морі”, – додала китайський дипломат.

Китай протягом десятиліть веде суперечки з кількома країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону з приводу територіальної приналежності деяких островів у Південно-Китайському морі, на шельфі яких були виявлені значні запаси вуглеводнів. Йдеться, перш за все, про архіпелаг Сиша (Парасельські острови), острови Наньша (Спратлі) і Хуан’янь (риф Скарборо). У цю суперечку в тій чи іншій мірі залучені В’єтнам, Бруней, Малайзія і Філіппіни.