Ле Пен звинуватила Макрона у зловживанні дипломатією

Лідер правої французької партії “Національне об’єднання” (колишній “Національний фронт”) Марін Ле Пен заявила, що президент країни Еммануель Макрон провокує дипломатичну кризу у відносинах з Італією у власних політичних цілях.

У четвер МЗС Франції повідомило, що відкликає свого посла в Італії для консультацій.

Як зазначалося, “протягом декількох місяців Франція ставала об’єктом для повторюваних звинувачень, безпідставних нападок, обурливих заяв”. Приводом для демаршу стала тривала двостороння полеміка навколо прийому мігрантів і поїздка італійського віце-прем’єра Луїджі Ді Майо у Францію для зустрічі з представниками “жовтих жилетів”.

“Макрон за всяку ціну хоче виглядати як політичний опонент Маттео Сальвіні (інший віце-прем’єр і глава МВС Італії – ред.). Для цього він використовує дипломатію, не зупиняючись перед тим, щоб поставити наші країни на межу кризи”, – заявила глава партії в ефірі радіостанції France Inter.

Ле Пен також висловилася щодо формального приводу для відкликання посла.

“Еммануель Макрон, який хоче зникнення кордонів, який виношує ідею транснаціонального уряду, шокований тим, що італійський політик зустрічається з французькими маніфестантами!”,- з іронією зазначила вона.

Після відкликання посла про готовність обговорити виниклі розбіжності з членами уряду Франції заявили обидва італійських віце-прем’єра, причому Сальвіні запропонував зустрітися французькому президентові Еммануелю Макрону, у відповідь на що офіційний представник французького уряду Бенжамен Гриво заявив, що співрозмовником Макрона є прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте. За словами Гриво, відкликання посла з Італії “не постійний захід, а був важливий для того, щоб послати сигнал”.