Грузія відмовилася від кредиту ЄIБ у розмірі €100 млн

Грузії довелося відмовитися від кредиту в розмірі €100 млн, виділених країні Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

Про це в понеділок повідомила прес-служба парламенту Грузії, яка оприлюднила бюлетень про засідання аграрного комітету.

У документі повідомляється, що депутати розглянули представлене урядом країни на ратифікацію угоду “Про звільнення від фінансової угоди між Грузією і ЄІБ “Ланцюг виробництва/переробки/і реалізації сільськогосподарської продукції Грузії”. З даного питання перед депутатами виступив заступник міністра фінансів Георгій Какаурідзе.

Дана фінансова угода була підписана в 2016 році. Як пояснив заступник міністра, для реалізації проекту ЄІБ виділив Грузії кредит у розмірі €100 млн. “Незважаючи на зусилля міністерства сільського господарства, комерційні банки Грузії не змогли взяти на себе зобов’язання валютного ризику. В результаті відсоток по кредиту в євро для фермерів виходив непосильним і недоцільним – 8-9% річних. Тому уряд прийняв рішення відмовитися від виділеного кредиту”, – сказав Какаурідзе.

Він заявив, що переговори з цього питання з ЄІБ відбулися і зараз вишукується можливість для реалізації нового проекту в рамках вищеназваної суми. Мова, за словами Какаурідзе, йде про проект розвитку меліораційної інфраструктури.

Заступник міністра повідомив, що в 2018 році між Грузією і ЄІБ вже підписано угоду про анулювання даного кредиту. Для вступу угоди в силу необхідна ратифікація документа парламентом Грузії. Найближчими днями це питання буде винесено на розгляд сесії вищого законодавчого органу.

На сьогоднішній день ЄІБ реалізував в Грузії 21 проект, сумарний обсяг кредитів, наданих цим фінансовим інститутом країні, перевищує €1,5 млрд. У тому числі близько €750 млн – на дорожню інфраструктуру, приблизно €180 млн – в сектор водопостачання, і приблизно €200 млн – на муніципальну інфраструктуру.

У 2015 році ЄІБ відкрив у Тбілісі регіональний офіс.