Прем’єр В’єтнаму доручив МЗС країни ретельно підготувати другий саміт США – КНДР

Прем’єр-міністр В’єтнаму Нгуєн Суан Фук доручив зовнішньополітичному відомству республіки зробити всі необхідні зусилля для ретельної підготовки другого саміту лідерів США і КНДР, який пройде в кінці лютого в Ханої.

Про це глава в’єтнамського уряду заявив в понеділок на першому після початку нового року засіданні кабінету міністрів країни.

“Міністерство закордонних справ має забезпечити ретельну підготовку до майбутньої зустрічі на вищому рівні між Сполученими Штатами і КНДР, яка відбудеться в Ханої”, – сказав прем’єр, звертаючись до членів уряду.

Раніше тижня президент США Дональд Трамп заявив, що його друга зустріч з керівником КНДР Кім Чен Ином пройде в столиці В’єтнаму 27-28 лютого. Офіційний Ханой поки не підтвердив цю інформацію, але заявив, що готовий внести свій внесок у проведення такої зустрічі. Як зазначила директор департаменту інформації і друку в’єтнамської МЗС Ле Тхі Тху Ханг, В’єтнам цілком підтримує діалог, спрямований на зміцнення миру, стабільності і безпеки на Корейському півострові буде “взаємодіяти із зацікавленими сторонами” для того, щоб другий саміт лідерів США і КНДР пройшов успішно.

Перший в історії саміт президента США і лідера КНДР пройшов 12 червня 2018 року в Сінгапурі. За його підсумками Дональд Трамп і Кім Чен Ин підписали спільний документ, в якому Пхеньян взяв на себе зобов’язання щодо денуклеаризації Корейського півострова в обмін на гарантії безпеки з боку Вашингтона. Однак жодних термінів сторони не обговорювали, погодившись з тим, що це має бути визначено в ході подальших переговорів.