Справу нардепа Савченко і волонтера Рубана передали на розгляд суду в Чернігові

Верховний суд України задовольнив клопотання прокуратури та передав справу Надії Савченко і колишнього керівника Центру визволення полонених “Офіцерський корпус” Володимира Рубана на розгляд суду в Чернігові.

У той же час суд не задовольнив клопотання адвокатів Савченко, які наполягали на тому, аби засідання проходило в столичному Печерському суді.

За словами кореспондента сьогоднішнє засідання тривало 5 годин. На ньому були присутні самі фігуранти справи, 6 адвокатів Надії Савченко. Єдиний адвокат Володимира Рубана не з’явився.

Раніше повідомлялося, що справу Савченко та Рубана передали до суду Слов’янська.

22 березня Савченко позбавили депутатської недоторканності. Депутати також дозволили її затримання та арешт.

Після цього генпрокурор Юрій Луценко підписав й оголосив підозру Савченко в присутності адвоката. Її затримали, і вона провела ніч у СІЗО СБУ.

Надію Савченко підозрюють у підготовці терактів у сесійній залі Верховної Ради. За словами Луценка, слідство має докази того, що вона планувала знищити бойовими гранатами дві ложі, а з допомогою автоматів добивати тих, хто виживе. Також генпрокурор повідомив, що Савченко з Рубаном збиралися обстріляти кортеж президента Петра Порошенка з гвинтівки “Топаз”, яку виготовили у “ДНР”.

Сама ж Савченко заявляє, що планувала всього лише “політичну провокацію”. А під час судового засідання 23 березня вона заявила про глибоку зневагу до президента, уряду та нардепів.

Володимира Рубана було затримано 8 березня на лінії розмежування під час перевезення великої партії зброї. Його звинувачують у підготовці терактів у центрі Києва, плануванні держперевороту і незаконному поводженні зі зброєю.

9 березня київський суд заарештував Рубана на 60 діб без права внесення застави. Потім його арешт неодноразово подовжували.