Військова розвідка США назвала Росію і Китай головними загрозами в космосі

Розвідувальне управління міністерства оборони США вважає, що Росія і Китай становлять найбільшу загрозу в космосі.

Про це йдеться в доповіді військової розвідки, опублікованій в понеділок.

“Військові доктрини США і Китаю говорять про важливість космосу, вони розглядають протикосмічну оборону в якості можливості для стримування США і їх союзників”, – йдеться в доктрині.

Військова розвідка США також зазначає, що значну загрозу представляють КНДР і Іран.

“Обидві країни зберігають можливості для здійснення космічних запусків, які можуть служити майданчиками для тестування балістичних ракет”, – йдеться в документі.

У документі наголошується, що космічні апарати-інспектори, виготовлені в Росії для діагностування технічного стану російських супутників, можуть мати подвійне призначення і використовуватися для виведення з ладу іноземних апаратів на орбіті.

“Росія продовжує проводити дослідницько-конструкторські розробки складних орбітальних систем, які можуть мати подвійне призначення. Наприклад, апарати-інспектори і супутники обслуговування здатні наближатися до інших супутників, щоб діагностувати і усувати проблеми, які можуть викликати порушення в їх роботі. Ця ж технологія може також використовуватися, щоб наблизитися до іноземного супутника і атакувати його, що може тимчасово або повністю вивести його з ладу”, – йдеться в доповіді.

Американська розвідка наводить як приклад запуск в 2017 році апарату-інспектора, який “здатний діагностувати технічний стан російського супутника з мінімально можливої ​​відстані”. Однак, за твердженням спецслужб США, його поведінка на орбіті не відповідала заявленій меті.