Радник Макрона подав у відставку

Спеціальний радник президента Франції Еммануеля Макрона Ісмаель Емільєн подав у відставку. Про це повідомив щотижневий журнал Le Point.

Ismael Emelien le 14 mai 2017.

Згідно з його даними, відставка може бути безпосередньо пов’язана зі скандальною “справою Беналла”. Президент Макрон був повідомлений про майбутню відставку, як стверджує видання, ще в середині листопада минулого року і дав на неї згоду. Вона повинна вступити в силу в кінці березня – на початку квітня.

Емільен давно працював на Макрона – він був його помічником, коли той займав пост міністерства фінансів. Потім він активно допомагав йому в ході передвиборної кампанії, а після приходу Макрона в Єлисейський палац знаходився на важливому посту спеціального радника. Як пише Le Point, “слідство підозрює, що Емільєн виявився саме тією людиною, якому призначалися диски з відеозаписом дій іншого близького помічника Макрона – Олександра Беналла”. Про передачу йому записів заявив сам Беналла на слідчій комісії Сенату.

У серпні минулого року адміністрація президента Франції звільнила Олександра Беналла в зв’язку зі звинуваченнями у побитті учасників паризької першотравневої маніфестації. Беналла в ході внутрішнього розслідування, що проводилося апаратом генерального секретаря Єлисейського палацу, представив службові відеозаписи, зроблені префектурою поліції на першотравневій маніфестації. Він вважав, що вони дозволять довести його невинність.

Однак не отримувати такі записи від поліції, не поширювати їх він не мав права. Проти співробітників поліції, які надали їх, як і проти самого Беналла були порушені справи за декількома пунктами порушення закону.

Прізвище Емільєна останнім часом все частіше згадується в статтях, присвячених розвитку “справи Беналла”, зокрема, тих, які публікує газета Le Monde. Також сайт Mediapart розмістив 31 січня уривки з аудіозапису, на якій Беналла стверджує, що і після звільнення отримував підтримку Єлисейського палацу, зокрема, з боку Емільєна.

Сам Ісмаель Емільєн пояснив журналу Le Point свій відхід з Єлисейського палацу тим, що він написав книгу про прогресивні тенденції в політиці, яка повинна вийти найближчим часом. Емманюель Макрон раніше заборонив своїм співробітникам виступати в якості авторів книг. “Мій відхід ознаменує новий етап в моєму житті”, – заявив Емільєн журналу.

Як повідомив у понеділок телеканал BFM, представник Єлисейського палацу підтвердив майбутнє звільнення Емільєна.