Угорщина продасть всі свої винищувачі Міг-29

Міністерство оборони Угорщини виставила на аукціон всі виведені з експлуатації винищувачі Міг-29 радянського і російського виробництва, пише jane’s.

За інформацією видання, в один лот входять 19 винищувачів, 20 двигунів і 293 інших предмета, серед яких комплектне озброєння. Уточнюється, що деякі з виставлених на продаж військових літаків вже непридатні для польотів або частково розкомплектовані.

Відзначається також, що початкова ціна лота становить десять мільйонів доларів.

Міг-29 (з кодифікації НАТО Fulcrum – “Точка опори”) – радянський і російський винищувач четвертого покоління, призначений для знищення керованими ракетами і вогнем з бортової гармати будь-яких типів повітряних цілей в простих і складних метеоумовах у вільному просторі і на тлі землі, включаючи умови перешкод. Крім того, Міг-29 здатний вражати наземні цілі з допомогою некерованих засобів ураження в умовах візуальної видимості.

Серійне виробництво винищувача почалося в СРСР в 80-х роках, він став основним винищувачем ВПС. У 1993 році Росія погасила частину радянського боргу Угорщини, продавши більше 20 Міг-29. Однак після вступу в НАТО Будапешт приступив до заміни винищувачів і в 2017 році почав виставляти на продаж списані Міг-29.
Сьогодні в залежності від комплектації і модифікації, вартість винищувача може досягати 25 мільйонів доларів.