У Конгресі США стверджують, що досягли угоди по бюджету

Демократи і республіканці в Конгресі США “досягли принципової угоди”, яка має дозволити уникнути нового “шатдауна” – часткового блокування державних установ.

З таким твердженням ввечері в понеділок, 11 лютого, виступив сенатор-республіканець від штату Алабама, голова комітету з асигнувань Сенату Річард Шелбі.

Деталей він при цьому не назвав, зазначивши, що “співробітники апарату працюють над ними”.

Між тим, агентство AP передало, що попередні домовленості передбачають виділення на будівництво загороджувальних споруд на кордоні з Мексикою 1,4 млрд доларів (1,2 млрд євро).

Ця сума – в рази менше тієї, на якій наполягає команда президента США Дональда Трампа. Глава Білого дому раніше говорив про необхідність закласти на дані цілі 5,7 млрд доларів (близько 5 млрд євро), без яких він не готовий схвалити проект бюджету на поточний фіскальний рік.

Сенатор від штату Вермонт, демократ Патрік Ліхі зазначав, що четвірка переговірників в Конгресі, аби уникнути нового “шатдауна”, повинна досягти домовленостей до вечора понеділка, а у вівторок виробити підсумкову угоду, яка надійде потім на голосування в Палату представників.

В кінці січня Білий дім і Конгрес США домовилися про короткострокове – до 15 лютого – відновлення фінансування діяльності американського уряду, припинивши таким чином “шатдаун”, що тривав 35 днів.