Румунія виступила проти розміщення ядерних ракет в Європі

Глава МЗС головуючої в ЄС Румунії Теодор Мелешкану виступив проти розміщення ядерних ракет в Європі після оголошення США і Росії про намір вийти з ДРСМД.

“Якщо Москва не хоче діалогу, ми змушені знайти співмірні відповіді. Але розміщення ядерної зброї в Європі безумовно точно було б поганою відповіддю. Я не передбачаю такого, в тому числі в Румунії”, – заявив Мелешкану в інтерв’ю німецькій газеті Welt.

За його словами, Румунія “дуже стурбована тим, що американці захотіли вийти з ДРСМД, але ще є півроку до того, як оголошення про вихід набуде чинності. “Я закликаю Росію зробити все, щоб знову поважати правила Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності і врятувати угоду”, – зазначив міністр.

Президент США Дональд Трамп оголосив раніше, що Вашингтон 2 лютого починає процедуру виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією.

Президент Росії Володимир Путін 2 лютого заявив, що РФ дзеркально відповість на рішення США вийти з ДРСМД і теж призупиняє участь у договорі.