Сеул і Вашингтон домовилися разом працювати над денуклеаризацією Корейського півострова

США і Республіка Корея будуть спільно домагатися денуклеаризації Корейського півострова.

Як повідомляє у вівторок прес-служба південнокорейського парламенту, цю тему обговорили спікер національних зборів Мун Сан Хі, який перебуває з візитом в США, і перший заступник держсекретаря Джон Салліван.

“Сторони домовилися підтримувати тісні контакти з метою досягнення повної, підконтрольної і незворотної денуклеаризації Корейського півострова”, – йдеться в повідомленні. У ньому також наголошується, що сторони “підтвердили взаємне прагнення до досягнення єдиних цілей”, а також готовність до зміцнення співпраці з Японією в тристоронньому форматі.

9 лютого президент США Дональд Трамп оголосив, що його друга зустріч з главою КНДР Кім Чен Ином пройде 27-28 лютого в столиці В’єтнаму. Відповідне рішення було прийнято за підсумками зустрічі спецпредставника США по КНДР Стівена Бігена зі спецпредставником Держради КНДР з політики щодо США Кім Хек Чхолем в Пхеньяні.

12 червня 2018 року в Сінгапурі відбувся перший в історії саміт США – КНДР. Глави держав прийняли на цій зустрічі спільну заяву: в ньому Пхеньян оголосив про принципову готовність до повної денуклеаризації, а США зобов’язалися у відповідь надати КНДР гарантії безпеки.