США закликали Туреччину не закуповувати російські системи ПРО

Вашингтон радить Анкарі не закуповувати російські системи протиракетної оборони.

Про це журналістам заявила постпред США при НАТО Кей Бейлі Хатчісон.

“Ми закликаємо Туреччину не продовжувати це (закупівлі у Росії. — ред.), тому що це відіб’ється на оборонних системах, які могли б бути у нас в Туреччині. Ми дуже стурбовані наявністю будь-якого роду російських систем ПРО в країні-союзнику”, – сказала Хатчінсон на брифінгу.

У грудні агентство по співпраці в сфері оборони і безпеки Пентагону повідомляло, що Держдепартамент схвалив можливу угоду з Туреччиною з продажу систем ПРО Patriot на 3,5 мільярда доларів.

Так, Анкара запитувала дозвіл на закупівлю чотирьох комплектів з 20 пусковими установками і 80 ракетами-перехоплювачами.

За інформацією газети Yeni Safak, в січні Туреччина відхилила пропозицію США відмовитися від закупівлі С-400 в обмін на поставку американських ЗРК Patriot, так як воно не включало в себе ні знижку, ні передачу технологій.

Прес-секретар турецького президента Ібрагім Калин, в свою чергу, заявляв, що позиція Анкари залишається колишньою: вона не відмовиться від покупки с-400, навіть якщо купить у США комплекси Patriot. За його словами, ці теми не пов’язані між собою.