НАТО не планує розміщувати нові ядерні ракети в Європі

НАТО обговорює можливі заходи у разі припинення дії договору РСМД, але не планує розміщувати нові ядерні ракети наземного базування в Європі, тому що не хоче нової гонки озброєння.

Про це заявив  генсек Альянсу Йенс Столтенберг напередодні наміченої на середу і четвер зустрічі глав оборонних відомств країн НАТО.

“На цій зустрічі міністрів оборони ми обговоримо, які кроки НАТО слід зробити, щоб адаптуватися до світу з великою кількістю російських ракет. І підтримувати ефективне стримування і оборону. Я не буду спекулювати на тому, якими будуть ці кроки”, – сказав він на брифінгу журналістам.

За його словами, “будь-які наші кроки будуть скоординованими, виваженими і оборонними, і ми не маємо наміру розміщувати в Європі нові ядерні ракети наземного базування”. “Водночас ми як і раніше прихильні осмисленого контролю над озброєннями і нерозповсюдження. НАТО не хоче нової гонки озброєнь, тому що це ні в чиїх інтересах”, – додав він.

Президент США Дональд Трамп оголосив раніше, що Вашингтон 2 лютого починає процедуру виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією. Президент Росії Володимир Путін 2 лютого заявив, що РФ дзеркально відповість на рішення США вийти з ДРСМД і теж призупиняє участь у договорі.