МЗС Естонії закликав союзників по НАТО збільшити витрати на оборону

Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер, виступаючи у вівторок в парламенті з доповіддю про зовнішню політику уряду, закликав європейські країни збільшити витрати на оборону.

За словами глави МЗС, провідна роль США в забезпеченні оборони країн НАТО і внесок в європейську безпеку як і раніше залишається істотною. “У той же час європейські союзники повинні серйозно поставитися до заклику США більш справедливо розподіляти тягар оборонних витрат. Інвестиції у власну безпеку є обов’язком кожної держави, і їх реалізація створює основу для довіри в альянсі”, – сказав Міксер.

Він зазначив, що число країн, які до кінця року будуть виділяти на оборону не менше 2% від ВВП, досягне дев’яти. Він також підкреслив, що витрати Естонії на оборону протягом декількох років перевищували 2% від ВВП. “Тому ми зараз зосередилися на тому, який додатковий внесок необхідний для більш ефективного розвитку оборонного потенціалу”, – додав Міксер.

На саміті НАТО в 2014 році в Бухаресті було ухвалено рішення, що в перспективі всі країни альянсу доведуть свої оборонні витрати до 2% від ВВП. Однак, за оцінкою НАТО від червня 2017 року, з 29 членів блоку не менше 2% ВВП на оборону витрачають тільки США, Греція, Великобританія, Естонія, Румунія і Польща.

Президент США Дональд Трамп неодноразово закликав партнерів по альянсу виконувати досягнуті в Бухаресті домовленості підвищувати витрати на оборону до 2% від ВВП, погрожуючи в іншому випадку скоротити участь США у спільних програмах із забезпечення безпеки країн-членів НАТО.