Німеччина закликала Росію і Україну укласти новий договір про транзит газу

Новий договір про транзит газу між Росією і Україною повинен бути укладений як можна швидше.

Про це заявив глава Мінекономіки ФРН Петер Альтмайер, виступаючи на німецько-американській конференції “LNG Import Market Germany: Potential and Opportunities” в Берліні.

“Намір полягає в тому, щоб реалізувати це (укладення нового договору між Росією і Україною про транзит газу – ред.) як можна швидше”, – заявив Альтмайер, додавши, що не має значення, чи буде досягнута домовленість до або після виборів в Україні.

За словами міністра, в Берліні підтримують роботу тристоронньої групи в Брюсселі за участю віце-президента Єврокомісії з енергосоюзу Мароша Шефчовича, на якій обговорюються питання транзиту газу після 2019 року.

У січні в Брюсселі пройшла тристороння зустріч РФ, України і Єврокомісії, на якій обговорювалися питання транзиту газу після 2019 року, коли закінчиться контракт між “Газпромом” і “Нафтогазом”. Ніяких конкретних домовленостей, як і очікувалося, не було досягнуто, однак ЕК зробила сторонам пропозицію щодо майбутнього контракту, розкривши широкій публіці лише основні віхи його.

На думку ЄК, контракт повинен бути підписаний на термін понад 10 років, а обсяги — бути привабливими, в тому числі для інвесторів, яких будуть запрошувати для модернізації української ГТС. Продовжити тристоронні обговорення на рівні міністрів сторони планують у травні.