Сайдік закликає до цілеспрямованих дій щодо виконання Мінських угод

Спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі, посол Мартін Сайдік закликає всі сторони конфлікту до цілеспрямованих дій з повного та всеосяжного виконання Мінських угод.

Про це повідомляє прес-служба ОБСЄ.

«Сьогодні виповнюється чотири роки Комплексу заходів з виконання Мінських угод. Цей документ спільно з Декларацією «нормандської четвірки» від 12 лютого 2015 року, схвалений Радою Безпеки ООН, – в сукупності з Мінським протоколом і Мінським меморандумом від вересня 2014 року – є базисом для поточної роботи Тристоронньої контактної групи з пошуку мирного вирішення конфлікту на сході України», – заявив Сайдік.

«На жаль, незважаючи на одностайні запевнення щодо прихильності до Мінських угод, наблизитися до вирішення конфлікту ще не вдалося. У регіоні тривають протистояння, що досі призводять до страждань цивільного населення і людських жертв, хоча їх число в останній рік і вдалося значно зменшити», – зазначив Сайдік.

«Переконаний, що єдиний шлях до мирного вирішення конфлікту на сході України лежить через повне і всеосяжне виконання Мінських угод усіма сторонами конфлікту. Я ще раз закликаю їх до цілеспрямованих дій в цьому відношенні», – наголосив Сайдік.