Справа Савченко і Рубана буде розглядатися судом присяжних, – прокуратура

Прокуратура заявляє, що справа депутата Верховної Ради Надії Савченко і голови організації “Офіцерський корпус” Володимира Рубана, обвинувачених у тероризмі, буде розглянута судом присяжних.

Про це прокурор сказав в ході підготовчого засідання у Чернігівському районному суді Чернігова, передають “Українські Новини”.

В ході засідання член колегії суддів суддя Світлана Меженнікова заявила самовідвід, так як, за її словами, в процесі будуть досліджуватися секретні матеріали, а у неї немає доступу до держтаємниці.

Прокурори виступили проти самовідводу.

“Ми вважаємо рішення про самовідвід передчасним, оскільки, за нашою інформацією, обидва обвинувачених заявлять клопотання про розгляд справи судом присяжних, та 3 судді колегії все одно не знадобляться”, – сказав прокурор.

У той же час адвокати Савченко і Рубана підтримали самовідвід. При цьому адвокат Валентин Рибін сказав, що у справі не було матеріалів з обмеженим доступом.

Він також підкреслив, що у нього є допуск до держтаємниці.

22 березня Савченко позбавили депутатської недоторканності. Депутати також дозволили її затримання та арешт.

Після цього генпрокурор Юрій Луценко підписав й оголосив підозру Савченко в присутності адвоката. Її затримали, і вона провела ніч у СІЗО СБУ.

Надію Савченко підозрюють у підготовці терактів у сесійній залі Верховної Ради. За словами Луценка, слідство має докази того, що вона планувала знищити бойовими гранатами дві ложі, а з допомогою автоматів добивати тих, хто виживе. Також генпрокурор повідомив, що Савченко з Рубаном збиралися обстріляти кортеж президента Петра Порошенка з гвинтівки “Топаз”, яку виготовили у “ДНР”.

Сама ж Савченко заявляє, що планувала всього лише “політичну провокацію”. А під час судового засідання 23 березня вона заявила про глибоку зневагу до президента, уряду та нардепів.

Володимира Рубана було затримано 8 березня на лінії розмежування під час перевезення великої партії зброї. Його звинувачують у підготовці терактів у центрі Києва, плануванні держперевороту і незаконному поводженні зі зброєю.

9 березня київський суд заарештував Рубана на 60 діб без права внесення застави. Потім його арешт неодноразово подовжували.