Суд заарештував майже 300 тисяч доларів на рахунку Насірова

Шевченківський районний суд Києва заарештував майже 300 тисяч доларів на британських рахунках колишнього глави Державної фіскальної служби України Романа Насірова.

Відповідне рішення суд ухвалив 14 лютого, передає “Судовий репортер”.

Своєю чергою Насіров заявив, що цей рахунок відкритий у брокерській компанії, яка не є фінансовою установою.

“Це не банківський рахунок, не рахунок у фінансовій установі. Це договір з компанією укладено до 2015 року, за цим договором були сплачені кошти. Є обліковий рахунок, але він не належить до фінансових рахунків або з грошовими коштами. Договір укладено ще там до моєї публічної діяльності”, – запевнив він.

За словами прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрія Перова, Насіров відкрив рахунок 2015 року і поклав на нього гроші готівкою.

“Що не є банківською та фінансовою установою, то застосовувати дефініції українського законодавства до британських суб’єктів господарювання, у цбому випадку є не бачу підстав. Великій Британії видніше, як називаються їхні установи. Нас поінформували, що цей рахунок перебуває у фінансовій установі, то підстав стверджувати інше в нас нема”, – сказав прокурор.

Як повідомлялось, прокурор САП подав клопотання про арешт майна Насірова. Встановлено, що екс-голова ДФС щонайменше упродовж 3 років мав у розпорядженні кошти у сумі 297,7 доларів на рахунку у фінансовій установі на території Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

За даними слідства, Насіров причетний до так званої «газової схеми Онищенка» і впродовж 2015 року ухвалив низку «безпідставних і незаконних рішень» про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у схемі компаній на загальну суму понад мільярд гривень.

Слідство вважає, що такими рішеннями державі завдано збитків на суму майже 2 мільярди гривень. Захист Насірова і він сам ці звинувачення заперечують.