Україна не змогла побороти корупцію і встановити верховенство права – Financial Times

Остання політична криза, що відгриміла в Україні, оголила саму суть викликів, що стоять зараз перед країною.
Минулого тижня міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус подав у відставку, заявивши, що проведення подальших реформ стало неможливим.
Його відхід показав нездатність країни, навіть через два роки після Революції гідності, побороти корупцію і встановити верховенство права.
Як пише ділове видання Financial Times, за два роки уряду вдалось провести кілька важливих технічних реформ: оновили механізм державних закупівель, реорганізували поліцію по грузинській моделі.
Однак більш глибокі зміни, необхідні для встановлення верховенства закону, здійснюються набагато повільніше.
Відсутність значних змін у війні на Донбасі дозволяє громадськості зосередити увагу на цій невдачі, а відставка міністра економіки дала нову силу закликів реорганізувати Кабмін або навіть провести позачергові вибори.
Весняна чистка Кабінету міністрів дійсно може принести користь, особливо якщо поєднати її з переглядом коаліційної угоди, яка повинна включити в себе чіткий графік здійснення реформ, пише видання.
А ось дострокові вибори, ймовірно, тільки відвернуть життєво важливі ресурси і час без будь-якої гарантії створення більш кваліфікованого уряду і парламенту.
Міжнародні кредитори, такі як МВФ, зробили реформи обов’язковою умовою подальшої фінансової підтримки Києва. У зв’язку з цим, створене в минулому році незалежне антикорупційне бюро має негайно вжити оперативних заходів.
Також необхідні широкі правові реформи, в тому числі і створення незалежної судової влади, і прискорення приватизації, яка повинна вирвати державні підприємства з-під влади корупціонерів.
В кінцевому рахунку, вся проєвропейська еліта повинна відкласти жадібність, ворожнечу і особисту вигоду, які стали характеристикою пострадянської України, а також разом працювати над створенням системи, що дозволяє всім громадянам процвітати в умовах свободи.
Нездатність це зробити грає на руку Кремлю, який прагне повернути Україну в сферу свого впливу. Як сказав віце-президент США Джо Байден під час свого візиту до Києва, це може може бути останнім шансом України забезпечити собі благополучне, незалежне майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *