На акції під маєтком Свинарчуків вимагали «реальних дій з боку влади»

Молоді люди, які називали себе представниками «Національного корпусу» і «Національних дружин» 3 березня пікетували будинок фігуранта розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» про розкрадання в оборонній сфері — Ігоря Гладковського (Свинарчука), сина заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Як повідомляє Громадське, учасники акції написали червоною фарбою на бежевому паркані Гладковського слово «мародер». Також неодноразово скандували слова «Мародерів за ґрати».

Серед вимог учасників: чітке розслідування після оприлюдненої журналістами інформації, обов’язкове затримання фігурантів, реальні арешти їхніх рахунків — «реальні дії з боку влади».

Один з учасників, екс-командир полку «Азов» і теперішній керівник організації «Національні дружини» Ігор Михайленко, вказав, що родина Гладковських (Свинарчуків) — це, на його думку, узагальнений образ корупціонерів — «усі ті, хто прийшли до корита і починають нахабно розкрадати державний кошт».

«Ми хочемо нагадати, що Порошенко за 5 років створив цілу плеяду різного формату грабіжників народу», — сказав він.

Нагадаємо, нещодавно програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду.

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до правоохоронців із заявою про перевірку фактів з розслідування програми «Наші гроші» та попросив тимчасово зупинити його повноваження на посаді. Порошенко його відсторонення підтримав.

На розслідування також відреагували з боку державного концерну Укроборонпром, назвавши його маніпулятивним.

В НАБУ заявили, що відомство проаналізує ці факти та дасть їм оцінку. Також бюро зазначило, що згадані в розслідуванні підприємства вже є об’єктами розслідувань НАБУ, які нині тривають.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.