Палата представників США готує імпічмент Трампу

Демократи готуються переконати американську громадськість в необхідності імпічменту президенту США Дональду Трампу, заявив глава юридичного комітету Палати представників.

Юридичний комітет Палати представників США збирає дані про можливі зловживання владою, корупцію і перешкоджанні правосуддю президентом країни Дональдом Трампом.

Результат пошуку зображень за запитом "трамп палата представників"

У понеділок, 4 березня, парламентарі спрямують понад 60 відповідних запитів співробітникам адміністрації Трампа, членам його сім’ї і партнерам по бізнесу, повідомив голова комітету, демократ Джерролд Надлер в ефірі телеканалу ABC в неділю, 3 березня.

Зокрема, надати документи попросять сину президента, Дональду Трампу – молодшому, а також фінансовому директору корпорації Trump Organization Аллену Вайссельбергу. Крім того, можливими адресатами називаються колишній глава апарату Білого дому Джон Келлі і колишній провідний юрисконсульт Білого дому Дон Макгалі.

На запитання інтерв’юера про те, чи вважає Надлер, що Трамп перешкоджає правосуддю, він відповів ствердно.

“Абсолютно ясно, що президент перешкоджав правосуддю”, – вказав демократ. Як приклад подібних дій Надлер назвав звільнення Трампом травнем 2017 року глави ФБР Джеймса Комі, який розслідував втручання Кремля в американські президентські вибори 2016 року.

“Ми зробимо все можливе, щоб отримати ці докази”, – додав він.

Крім того, комітет має намір перевірити, чи не використовував Трамп своє службове становище для особистого збагачення.

При цьому глава юридичного комітету не назвав даний розгляд розслідуванням з метою імпічменту.

“Перш ніж піддавати будь-кого імпічменту, потрібно переконати американську громадськість, що це має статися”, – вказав він.

Разом з тим він зазначив, що демократи в Палаті представників мають намір просто “виконувати свою роботу із захисту верховенства права” після того як республіканці протягом перших двох років президентства Дональда Трампа захищали його, “не несуть жодної відповідальності”. Але на даний момент демократи, за словами Надлера, “далекі від прийняття рішень” про імпічмент.

Тим часом сам Трамп в той же день заявив в Twitter, що він “невинний, і зазнає переслідування дуже поганими, суперечливими і корумпованими особами, які влаштували незаконне полювання на відьом”.

В кінці січня виконуючий обов’язки міністра юстиції США Метью Уїтекер заявив, що розслідування втручання РФ у вибори президента США, яке ведеться під керівництвом спецпрокурора США Роберта Мюллера, “близьке до закінчення”.

На початку січня Федеральний окружний суд США в Вашингтоні на півроку продовжив термін розслідування втручання Росії у вибори президента Сполучених Штатів в 2016 році. Рішення суду було винесено за добу до кінця повноважень комісії під керівництвом спецпрокурора Мюллера.