У Китаї звинуватили в шпигунстві канадського екс-дипломата

Громадянин Канади Майкл Ковриг порушував закони Китаю з 2017 року, діючи як шпигун і займаючись крадіжкою інформації, що містить державну таємницю, повідомляє агентство Синьхуа з посиланням на владу.

Раніше повідомлялося, що колишній Канадський дипломат, який нині співпрацює з “міжнародною кризовою групою” (ICG), затриманий в Китаї за підозрою в підриві національної безпеки. В 2014-2016 роках Майкл Ковриг був віце-консулом посольства Канади в Пекіні, після він займав посаду консула в канадському генконсульстві в Гонконзі. За аналогічною підозрою був затриманий ще один канадський громадянин-бізнесмен Майкл Спейвор.

ЗМІ припускали, що арешт канадців проведено в помсту за арешт фіндиректора компанії Huawei Мен Ваньчжоу за запитом США.

Як повідомляє агентство, Ковриг часто в’їжджав на територію Китаю за звичайним паспортом і бізнес – візі. Відзначається, що Спейвор Майкл Пітер Тодд був головним контактом Коврига, який надавав йому потрібну інформацію. Агентство повідомляє, що їх справа буде розслідувана відповідно до Закону, права підозрюваних будуть дотримані, в тому числі буде забезпечений консульський доступ.