Кандидат у президенти США Уоррен закликала зберегти ДРСМД

Кандидат у президенти США сенатор-демократ Елізабет Уоррен закликала військових подумати над збереженням Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), щоб уникнути небезпечної і дорогої гонки озброєнь в Європі.

“Я закликаю вас подумати про те, чи повинні ми замість того, щоб виходити з ДРСМД, подвоїти зусилля, щоб повернути Росію до дотримання договору”, – сказала Уоррен на слуханнях у сенаті, звертаючись до командувача Європейського командування ЗС США генерала Кертісу Скапарротті.

“Однак ми зобов’язані запобігти небезпечній і дорогій гонці озброєнь в Європі”, – сказала Уоррен.

Сенатор входить до числа півтора десятків претендентів на номінацію Демократичної партії в президенти США. Раніше до збереження ДРСМД закликала інший кандидат, член Палати представників Тулсі Габбард. У конгресі розглядається кілька законопроектів, покликаних зберегти ДРСМД, проте перспективи їх прийняття неясні.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон 2 лютого розпочинає процедуру виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією. Держсекретар Майк Помпео заявив, що “якщо Росія не повернеться до повного і перевіряється дотримання договору протягом шестимісячного періоду”, договір буде розірвано. Президент Росії Володимир Путін 2 лютого заявив, що РФ дзеркально відповість на рішення США вийти з ДРСМД і теж призупиняє участь у договорі.