МОН Алжиру оголосило про дострокові канікули для студентів

Міністерство вищої освіти і наукових досліджень Алжиру оголосило в суботу про дострокові канікули для студентів і звільнення всіх студентських містечок.

Про це повідомив телеканал Sky News Arabia.

Початок весняних канікул у вищих навчальних закладах перенесено з 20 березня на 10 березня, триватимуть вони до 4 квітня. У зв’язку з цим всім наказано покинути кампуси. Багато в чому це зроблено для того, щоб відвернути молодь, яка склала основну масу демонстрацій в Алжирі, від участі в протестному русі.

У п’ятницю в країні пройшла чергова акція протесту проти висунення чинного президента Бутефліки на п’ятий термін. За різними оцінками, вона зібрала від 500 тис. До 1 млн осіб. На відміну від минулої п’ятниці, не обійшлося без заворушень і актів вандалізму.

За інформацією міністерства культури, невідомі проникли в Національний музей старожитностей і ісламського мистецтва. Частина колекції цієї найстарішої скарбниці країни, заснованої в 1897 році, була розграбована. При цьому, як зазначили в міністерстві, орудували НЕ демонстранти – ситуацією скористалися злочинці, які в умовах масових протестів і відсутності належних заходів безпеки проникли в музей і вкрали частину експонатів. Після цього злочинці підпалили будівлю музею.

Пожежу вдалося оперативно загасити, але в значній мірі постраждали адміністративні приміщення. У вогні згоріла частина документів і матеріалів на електронних носіях. Поліції вдалося по гарячих слідах повернути один з експонатів – шаблю початку XIX століття. Крім того, в п’ятницю від пожежі постраждало і будівля однієї з початкових шкіл алжирської столиці, про потерпілих не повідомляється.

Сили безпеки в п’ятницю активно застосовували проти протестуючих сльозоточивий газ і водомети, а також намагалися блокувати вулиці, щоб не пропустити демонстрантів. В ході акцій протестів було затримано близько 200 осіб.