Спецпредставник США по Афганістану: мирна угода повинна гарантувати майбутнє держави без тероризму

Мирна угода повинна гарантувати, що тероризму не буде місця в майбутньому Афганістану.

Про це заявив в суботу спецпредставник США по Афганістану Залмай Халілзад, коментуючи зроблену в четвер атаку терористів в столиці республіки.

“Напад [терористичного угрупування]” ІГІЛ – Хорасан “(ІГІЛ – колишня назва забороненої в РФ угруповання” Ісламська держава “, ІГ – прим. ТАСС) на мирних жителів, що зібралися в пам’ять про афганського лідера, ще раз демонструє, що всеосяжне мирну угоду має гарантувати, що тероризму не буде місця в майбутньому Афганістану “, – написав він у суботу на своїй сторінці в Twitter.

У четвер в Кабулі прогриміли кілька вибухів. Напад стався, коли на заході столиці проходила церемонія з нагоди 24-ї річниці смерті лідера моджахедів Абдула Алі Мазарі, на якій були присутні афганські політики. Невідомі почали мінометний обстріл по 13-му поліцейському окрузі. Перший вибух прогримів під час виступу прем’єр-міністра Афганістану Абдулли Абдулли.

За останніми даними, в результаті нападу бойовиків в Кабулі загинули 11 людей, ще 95 отримали поранення. Як повідомляв у четвер телеканал 1TV, відповідальність за напад взяло на себе ІГ. Однак міністерство внутрішніх справ Афганістану в п’ятницю заявило, що в атаці брали участь бойовики радикального руху “Талібан” (заборонено в РФ).