Трамп запропонував виділити 500 млн дол на боротьбу з “шкідливим впливом Росії”

Пріоритетом для США є стратегічна конкуренція з Китаєм і Росією, йдеться в проекті бюджету на 2020 фінансовий рік. Витрати на оборону пропонується збільшити до 718 млрд доларів.

Президент США Дональд Трамп запропонував виділити понад 500 млн доларів (в перерахунку – 444,6 млн євро) на “протистояння шкідливому впливу Росії”. Відповідна сума представлена ​​в проекті бюджету Сполучених Штатів на 2020 фінансовий рік.

Засоби пропонується направити до Європи і Центральної Азії для зміцнення спільної безпеки, захисту територіальної цілісності союзників США, а також підтримку відмови партнерів Вашингтона від використання російського озброєння.

Читайте також: Трамп вимагає в Конгресу США додатково $ 8,6 млрд на будівництво стіни

Крім того, гроші можуть бути витрачені на усунення “проблем в економічному середовищі”, які російська влада прагне використовувати в своїх інтересах, йдеться в документі.

Згідно з документом, загальні доходи бюджету складуть 3,64 трильйона доларів, а витрати – 4,74 трильйона. Зокрема, витрати на оборону пропонується збільшити на 5%, до 718 млрд доларів. Подібний крок дозволить Сполученим Штатам “залишатися провідною військовою силою в світі”, підкреслюється в документі.

Проект, який спрямований для ознайомлення Конгресу США, передбачає скорочення витрат, не пов’язаних з обороною, з 597 до 543 млрд доларів.