Колишній глава МВС Алжиру призначений прем’єр-міністром

Екс-глава МВС Алжиру Нуреддін Бедуі призначений прем’єр-міністром країни, про це повідомило місцеве агентство APS.

Результат пошуку зображень за запитом "Нуреддин Бедуи"

Президент країни Абдельазіз Бутефліка доручив йому сформувати новий уряд.

Раніше в цей же день через масові протести уряд подав у відставку. Також президент задовольнив прохання про відставку колишнього прем’єр-міністра Ахмеда Уяхью. Крім цього Абдельазіз Бутефліка розпустив Вищу незалежну інстанцію зі спостереження за виборами.

Раніше телеканал Al-Hadath повідомив, що президент оголосив про відстрочку запланованих на 18 квітня виборів глави держави. Пізніше він відмовився від участі у виборах. Також пан Бутефліка заявив про розробку нової Конституції, яка буде винесена на референдум.

Газета An-Nahar повідомила, що алжирці масово виходять на вулиці, щоб відсвяткувати рішення президента не обиратися на новий термін і провести нові реформи в країні.

В Алжирі акції протесту проходять третій тиждень поспіль. У неділю, 3 березня, поліція застосувала водомети проти протестуючих. Також було закрито міське метро і дорога, що веде з аеропорту до столиці. Таким чином протестуючих хотіли перекрити шлях в центр міста.

Пан Бутефліка займає пост президента з 1999 року. Він переобирався вже чотири рази (в 1999, 2004, 2009 і 2014 роках). 10 лютого пан Бутефліка оголосив, що знову висуває свою кандидатуру на новий президентський термін. Протестувальники вважають, що він не зможе ефективно виконувати обов’язки президента через стан здоров’я.

З того моменту, як пан Бутефліка вимовив президентську клятву в 2014 році, народ бачив свого президента всього кілька разів. У 2013 році після перенесеного інсульту він пересувався тільки в інвалідному кріслі, насилу говорив і уникав публічності.