ВККСУ буде оцінювати суддю Трубнікова

Вища кваліфікаційна комісія суддів в понеділок розгляне питання щодо продовження проведення співбесіди 32 суддів за підсумками вивчення їх досьє в рамках обов’язкової процедури кваліфоцінювання. Про це повідомляє “Страна.uа” з посиланням сайт ВККСУ.

Серед тих суддів, з якими планують проводити співбесіду атестатори в рамках фінальної стадії оцінювання, буде суддя Шевченківського райсуду Києва Андрій Трубніков.

Якщо цей служитель Феміди не зможе пройти співбесіду, то втратить мантію.

Для широкої громадськості Андрій Трубніков став відомий в грудні 2011 року. Тоді він виступав слідчим суддею Шевченківського районного суду у кримінальній справі проти лідера “Батьківщини” Юлії Тимошенко.

Тимошенко в цей час хворіла і перебувала в медсанчастині Лук’янівського СІЗО.

В таких умовах Трубніков ухвалив рішення провести виїзне засідання з обрання їй запобіжного заходу прямо в її камері. Скандальне слухання тоді тривало більше 11 годин. Причому сама Тимошенко весь цей час лежала на лікарняному ліжку. За підсумком, запобіжний захід для Юлії Тимошенко Трубників обрав у вигляді утримання під вартою.

Захист Тимошенко тоді назвала це прикладом політичної розправи з боку режиму Януковича, інструментом якоговиступив Андрій Трубніков.

Подіями обурилося і американське посольство. Тодішній посол США в Україні Джон Теффт заявив, що проведення судового засідання по справі Юлії Тимошенко в приміщенні СІЗО не відповідає міжнародним нормам.

“Мені важко уявити, як це взагалі може відповідати будь-яким міжнародним нормам демократичного судочинства та процедурних норм”, – заявив Теффт.

У березні 2014 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактами прийняття незаконних рішень суддями Печерського та Шевченківського районних судів щодо обрання колишньому прем’єр – міністру Юлії Тимошенко запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, винесення завідомо неправосудних постанов про відмову в допуску до участі в справі її захисників, а також порушення права  екс-прем’єра на захист, повідомляється на сайті ГПУ.

Відомості про зазначені кримінальні правопорушення внесено до ЄРДР за ч. Ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою), ч. 1 ст. 374 (порушення права на захист), ч. ч. 1, 2 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) Кримінального кодексу України.