Пілоти вчилися керувати Boeing 737 Max на iPad – ЗМІ

Багато пілотів Boeing 737 Max не були належним чином поінформовані про особливості літака і вчилися керувати новою моделлю на планшеті iPad, повідомляє New York Times.

Як зазначає видання, зазвичай льотчики годинами тренуються на дорогих симуляторах, які імітують політ і навчають новим функціям.

За інформацією ЗМІ, профспілки пілотів з Southwest Airines і American Airines неодноразово вимагали від Boeing створити симулятор для моделі Max, однак компанія і Федеральне управління цивільної авіації США вирішили, що додаткова підготовка пілотам не потрібна, досить лише повідомити їх про можливі проблеми і про те, як буде працювати нове програмне забезпечення.

“Вони будували літак і все ще проектували його. Дані для створення симулятора стали доступні тільки тоді, коли лайнер був готовий до польоту”, — заявив голова асоціації пілотів Southwest Airlines Грег Боуен.

Крім того, за інформацією ЗМІ, група льотчиків, які Boeing 737 Max, створила 13-сторінкове керівництво про відмінності Max від моделі-попередника 737, включаючи зміни в дисплеях і двигунах. Але в навчальних матеріалах не згадувалося про нове програмне забезпечення MCAS, яке автоматично штовхає ніс літака вниз за певних обставин.

Представники Boeing пообіцяли виправити систему за кілька тижнів, без проведення додаткової підготовки для пілотів. Вже після катастрофи з лайнером Lion Air з’ясувалося, що MCAS може спрацювати без причини, грунтуючись на несправних показаннях датчиків, пише New York Times.

Літак Boeing 737 Max 8 Ethiopian Airlines, на борту якого знаходилися 157 осіб, розбився недалеко від ефіопського міста Дебре-Зейт вранці 10 березня. Загинули громадяни 35 країн, у тому числі троє росіян. Як повідомив гендиректор перевізника, перед трагедією пілоти поскаржилися на неполадки “з керуванням польотом”.
Це друга катастрофа з літаками Max 8 за п’ять місяців: у жовтні минулого року зазнав аварії лайнер індонезійської Lion Air. Загинули 189 людей.