Нова Зеландія посилює контроль над володінням зброї

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн в неділю, 17 березня, оголосила про те, що Кабінет міністрів країни почав працювати над посиленням законодавства в області володіння і продажу зброї.

“Ми хочемо рухатися так скоро, як тільки можливо”, – заявила вона. Ардерн оголосила про плани посилення контролю за зброєю як тільки стало відомо, що обвинувачений у вбивстві 50 осіб в двох мечетях 28-річний Брентон Таррант легально володів п’ятьма одиницями зброї, які і використовував у теракті.

За словами його адвоката Річарда Петерса, Таррант звільнив його від обов’язків захищати себе і буде займатися цим у суді самостійно. Петерс висловив припущення, що Таррант збирається використовувати процес в якості платформи для озвучування своїх екстремістських ідей. Незадовго до скоєння теракту Таррант опублікував в соцмережах 74-сторінковий маніфест, в якому називав себе прихильником ідеї переваги білих людей і розповідав про плани здійснити в Європі теракти, спрямовані проти мусульман.

За останніми даними, в результаті подвійного теракту в Новій Зеландії 15 березня загинули 50 осіб, у тому числі діти. 42 з них вбиті в мечеті в центрі Крайстчерча, ще вісім – в іншій мечеті на авеню Лінвуд, причому три людини були застрелені поза будівлею. Поранення отримали 50 осіб, 36 з них перебувають у лікарнях. Обидві мечеті розташовані на відстані приблизно п’яти кілометрів один від одного. Злочинець знімав напад прихованою камерою і вів пряму трансляцію в інтернеті. З моменту першої атаки до затримання пройшло 36 хвилин.