Український політв’язень Павло Гриб оголосив голодування

Український політв’язень Павло Гриб після оголошення вироку, яким його засудили до шести років позбавлення волі, оголосив голодування.

Про це він повідомив у коментарі «Громадському».

«У зв’язку з тим, що не допустили ні лікарів, ні Денісову і взагалі у зв’язку з тим, що таке робиться, я оголошую голодування», — сказав Павло.

Як повідомляв раніше, сьогодні Павла Гриба, обвинуваченого в схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, російський суд у Ростові-на-Дону засудив до шести років позбавлення волі.

Нагадаємо, про затримання Гриба стало відомо 28 серпня 2017 року, коли про це заявив його батько, в той час член громадської ради Держприкордонслужби України Ігор Гриб.

За словами батька, 24 серпня 19-річний юнак поїхав до білоруського Гомеля на зустріч з дівчиною, Тетяною Єршовою, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах. Дівчина повинна була приїхати на зустріч з Росії. Павло Гриб переконаний у тому, що в червні-серпні від імені Єршової з ним спілкувалися російські силовики.

7 листопада 2018 року Північно-Кавказький окружний військовий суд вкотре на 6 місяців продовжив термін тримання Гриба під вартою.

У Павла тяжке вроджене захворювання – портальна гіпертензія, йому необхідно щоденне специфічне лікування. Влада Росії відмовляється дозволити українським лікарям відвідування й огляд українця в СІЗО.

22 грудня 2018 року адвокат Дубровіна повідомила, що у Павла погіршується стан здоров’я, хлопець практично осліп і став погано орієнтуватися, у нього погіршилася пам’ять.

29 січня уповноважений Верховної Ради з прав людини заявила, що Гриб перебуває на межі життя і смерті і потребує негайної операції на серці.