Порошенко переконаний, що одразу після виборів активізуються перемовини для врегулювання ситуації на Донбасі

Президент Петро Порошенко переконаний, що одразу після виборів будуть активізовані перемовини для врегулювання ситуації на сході України політико-дипломатичним шляхом.

Як інформує прес-служба глави держави, про це Порошенко заявив в ефірі телеканалу «Україна».

Порошенко нагадав, що основною вимогою плану врегулювання, відомому як Мінські домовленості і погодженому з президентом РФ Володимиром Путіним, є забезпечення безпекового компоненту: роззброєння незаконних військових формувань; виведення іноземних російських військ з української території; виведення важкої техніки і артилерії; повернення українського суверенітету на українську землю і контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.

«І Путін не йде на це зараз лише тому, що дуже сподівається, що йому вдасться підірвати Україну зсередини. Ми не дамо йому для цього жодного шансу. І одразу ж після президентських виборів, політико-дипломатичним шляхом ми поставимо питання в ООН щодо миротворчого контингенту, ми негайно в Нормандському форматі відновимо переговори і імплементуємо безпековий компонент», – наголосив президент і додав, лише після імплементації безпекового компоненту буде втілена політична частина домовленості щодо Донбасу.

Президент висловив впевненість, що після виборів Мінські домовленості запрацюють так, як цього прагне Україна, бо до їх виконання Росію спонукає висока ціна, яку вона платить за свою агресію та збитки, що несе через дію санкцій.

«Путін має абсолютно сильну мотивацію для того, щоб припинити війну, забрати свої війська, відновити український контроль над неконтрольованою ділянкою кордону і принести довгоочікуваний мир. Росія зараз платить надзвичайно високу ціну за санкції і за свою авантюру з анексією Криму і за агресію на Донбасі. За оцінками агентства Bloomberg Росія втратила 150 млрд доларів лише через агресію. Росія втратила 10% свого ВВП. Різко впав рівень життя росіян, зросли ціни, зріс ПДВ, і решта компонентів на сьогоднішній день переконливо свідчать – Росія не зможе і не буде продовжувати цю лінію, бо ціна для Росії є занадто високою», – сказав Порошенко.