Генпрокурор США повідомив конгрес про завершення розслідування Мюллера

Генпрокурор США Вільям Барр підтвердив конгресу, що розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера завершено.

“Повідомляю, що… спецпрокурор Роберт Мюллер завершив розслідування російського втручання у вибори 2016 року та супутніх питань”, – йдеться в повідомленні.

Генпрокурор нагадав, що за законом він зобов’язаний проінформувати конгрес, якщо розслідування Мюллера було “невиправданим” чи не проводилося належним чином.

“Таких випадків в ході розслідування генпрокурора не було”, – підкреслив Барр.

Він підтвердив, що повідомить про “основні висновки” розслідування конгресу вже найближчим часом, швидше за все, на вихідних.

“Крім того, я маю намір проконсультуватися з першим заступником генпрокурора (Родом) Розенстайном і спецпрокурором Мюллером, щоб визначити, яка інша інформація з доповіді може бути передана конгресу і громадськості у відповідності з законом”, – йдеться в повідомленні.

“Я маю намір забезпечити найбільшу можливу прозорість”, – запевнив Барр.

Мюллер з травня 2017 року розслідує передбачуване втручання Росії у кампанію з виборів президента США в 2016 році на стороні чинного глави держави, а також можливу змову між командою Трампа і Москвою. Роберт Мюллер, який займав пост директора ФБР при президентах Джорджі Буші-молодшому і Бараку Обамі, найближчим часом передасть свою доповідь міністра юстиції США Вільяму Баррі, тільки недавно призначеному Трампом на цей пост.

Трамп вже багаторазово критикував роботу Мюллера, називаючи її “полюванням на відьом”. Напередодні президент знову спростував підозри з приводу його передбачуваної таємної змови з Росією. Свою перемогу на виборах 2016 року він назвав однією з найбільших в історії США.