У конгресі США закликали опублікувати доповідь Мюллера цілком

Спікер палати представників США демократ Ненсі Пелосі і лідер демократів в сенаті Чак Шумер закликали повністю опублікувати підсумки розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера по “російській справі”, відповідну заяву опубліковано на сайті спікера.

“Тепер, коли спецпрокурор Мюллер представив свою доповідь генеральному прокурору (Вільяму) Барру, слід опублікувати повну доповідь і представити Конгресу документи і свідчення, що лягли в його основу”, – йдеться в заяві.

Вони також закликали не давати Білому дому попередніх підсумків цього розслідування.

На думку Пелосі і Шумера, генеральний прокурор не повинен давати Трампу, його адвокатам і співробітникам попереднього звіту про висновки Мюллера, і “Білого дому не повинно бути дозволено втручатися в прийняття рішення про те, які з цих висновків чи доказів оприлюднюють”.

Як повідомлялось раніше, генпрокурор США Вільям Барр підтвердив конгресу, що розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера завершено. Він зазначив, що повідомить про “основні висновки” розслідування конгресу вже найближчим часом, швидше за все, на вихідних.

Мюллер з травня 2017 року розслідує передбачуване втручання Росії у кампанію з виборів президента США в 2016 році на стороні чинного глави держави, а також можливу змову між командою Трампа і Москвою. Роберт Мюллер, який займав пост директора ФБР при президентах Джорджі Буші-молодшому і Бараку Обамі, найближчим часом передасть свою доповідь міністра юстиції США Вільяму Баррі, тільки недавно призначеному Трампом на цей пост.

Трамп вже багаторазово критикував роботу Мюллера, називаючи її “полюванням на відьом”. Напередодні президент знову спростував підозри з приводу його передбачуваної таємної змови з Росією. Свою перемогу на виборах 2016 року він назвав однією з найбільших в історії США.