Демократи в Конгресі США зажадали від Барра передати повну Доповідь Мюллера до 2 квітня

Голови шести комітетів Палати представників Конгресу США, більшість в якій належить демократам, зажадали від міністра юстиції і генерального прокурора США Вільяма Барра не пізніше 2 квітня надати Конгресу повний текст доповіді про підсумки розслідування справи про втручання РФ в американські президентські вибори 2016 року, яке вів спецпрокурор Роберт Мюллер.

Відповідний лист конгресменів було опубліковано в понеділок.

“Ми офіційно запрошуємо, щоб ви надали повний текст доповіді спецпрокурора Конгресу не пізніше вівторка 2 квітня. Ми також звертаємося до вас з тим, щоб ви в той же час почали передавати лежать в основі доповіді свідчення та матеріали профільним комітетам”, – йдеться в документі, який підписали голови юридичного комітету Джерролд Надлер (демократ від штату Нью-Йорк), комітету з нагляду та урядової реформи Елайджа Каммінгс (демократ від штату Меріленд), спецкомітету з розвідки Адам Шифф (демократ від штату Каліфорнія), комітету з фінансових послуг Максін Уотерс (демократ від штату Каліфорнія), бюджетного комітету Річард Ніл (демократ від штату Массачусетс) та комітету у закордонних справах Еліот Енгел (демократ від штату Нью-Йорк).

У неділю ввечері Барр направив керівництву профільних комітетів Сенату і Палати представників Конгресу США основні висновки розслідування Мюллера. Обсяг документа становив чотири сторінки.

Згідно з цим звітом, спецпрокурор визнав, що ніякої змови між виборчим штабом Трампа та владою Росії не було. Проте Мюллер відмовився робити однозначний висновок про те, чи міг Трамп лагодити перешкоди відправленню правосуддя. Барр, розглянувши підсумки розслідування Мюллера разом з першим заступником міністра юстиції Родом Розенстайном, прийшов до висновку, що спецпрокурор не виявив жодних дій президента, в яких можна було б угледіти складу злочину.

Спецслужби США інкримінують Росії втручання в американський виборчий процес в 2016 році.