Міноборони Іспанії заявило про кібератаку “іноземної держави” на свою мережу

Міністерство оборони Іспанії приписує неназваній “іноземній державі” ймовірну хакерську атаку на свою внутрішню комп’ютерну мережу в першій половині березня.

Про це повідомила у вівторок газета El Pais.

Раніше відомство оголосило про те, що виявило “можливе вторгнення в мережу загального призначення”, і повідомило про подію прокуратуру країни. На даний момент розслідування події ще не завершено, проте атака виявилася серйознішою, ніж вважалося спочатку. Не виключається, що кіберзлочинці хотіли отримати доступ до секретних відомостей військової промисловості.

Щорічний звіт про національну безпеку, до якого отримала доступ газета, попереджає про “зростання активності деяких іноземних спецслужб”. У документі також говориться, що кібершпіонаж являє собою “серйозну загрозу” для національної безпеки.

Як раніше повідомляв директор Національного розвідувального центру Іспанії Фелікс Санс Рольдан, в минулому році королівство зіткнулося приблизно 100 кібератаками, які можна вважати серйозними. Загалом у 2018 році було зафіксовано близько 38 тис. кіберінцидентів, хоча більша частина з них не становила жодної загрози.