Палата представників США схвалила пропозицію енергетичної допомоги Європі

Палата представників США прийняла законопроект про енергетичну безпеку і диверсифікацію джерел поставок енергоресурсів для країн Центральної та Східної Європи для позбавлення їх від російського впливу.

Згідно з результатами голосування, опублікованими на сайті Палати представників США, за законопроект проголосував 391 депутат: 224 демократів і 167 республіканців. Тим часом 24 законодавця висловилися проти.

Законопроект, який коротко називається “законом про європейську енергетичну безпеку та диверсифікації 2019 року”, пропонує США надавати допомогу країнам Центральної та Східної Європи з тим, щоб знизити їх залежність від енергетичних ресурсів країн, які використовують “енергетичну залежність для неправомірного політичного впливу”. Такою країною в документі називається Російська Федерація, яка, на думку авторів, “використовує природний газ для примусу, залякування і впливу на інші країни”.

Документ пропонує сприяти енергетичній безпеці союзників і партнерів США шляхом “заохочення розвитку доступних, транспарентних і конкурентоспроможних енергетичних ринків”, інвестицій державного та приватного секторів США в європейські проекти енергетичної інфраструктури, а також збільшення експорту енергетичних ресурсів, технологій і досвіду США на світові ринки.

Все це має бути метою зовнішньої політики США і підтримуватися дипломатичними зусиллями.

Варто зазначити, що прийнятий законопроект спрямований проти будівництва російського газопроводу «Північний потік – 2», в якому США вбачають загрозу енергетичної незалежності Європи.

Східноєвропейські, скандинавські і балтійські країни турбуються, що «Північний потік – 2» зробить Європу заручницею Москви, тоді як країни Північної Європи, особливо Німеччина, загострюють увагу на економічних вигодах.

«Північний потік – 2» – один з декількох російських проектів по забезпеченню прямого доступу провідного світового виробника газу до його найбільших європейських ринків в обхід України.

У минулому році президент США Дональд Трамп підписав закон, що дає йому право вводити санкції проти компаній, що беруть участь в проекті, мотивуючи це тим, що Німеччина може стати «заручнецею» Москви.

У відповідь Москва назвала атаки Трампа спробою просування американського скрапленого природного газу в Європі.

В кінці минулого року Палата представників США схвалила резолюцію, спрямовану проти будівництва російського газопроводу «Північний потік – 2» вартістю 11 мільярдів доларів у зв’язку з побоюваннями, що цей проект посилить контроль Кремля над поставками енергоносіїв в Європу.

У резолюції, яка була підтримана законодавцями від обох партій, говорилося, що трубопровід є «радикальним кроком назад для енергетичної безпеки Європи та інтересів США».

Документ закликав уряди європейських країн відмовитися від участі в проекті і також закликав президента Трампа «використовувати всі наявні засоби для підтримки європейської енергетичної безпеки».

Законопроект також передбачає виділення Агентству США з торгівлі та розвитку $5 млн для надання сприяння країнам Європи і набору додаткових співробітників, які будуть займатися цими питаннями.

Тепер цей законопроект повинен бути прийнятий Сенатом США, а після його повинен підписати президент.