НКРЕКП оштрафувала газорозподільні компанії на 3,4 млн грн за наднарахування у платіжках за газ

За результатами проведених перевірок Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), наклала штраф за невиконання рішення регулятора про заборону додаткових нарахувань у платіжках за газ на чотирьох операторів газорозподільних мереж на загальну суму 3,4 млн грн.

Таке рішення регулятор ухвалив на засіданні сьогодні.

Рішення регулятора стосується компаній «Хмельницькгаз», «Закарпатгаз», «Івано-Франківськгаз» і «Харківгаз», при цьому штрафні санкції для кожного оператора ГРС становлять 850 тис. грн, що є максимальною сумою фінансового покарання у даному випадку.

Регулятор наклав штраф за порушення ліцензійних умов та невиконання рішень НКРЕКП про заборону додаткових нарахувань, а також зобов`язав провести перерахунки стосовно тих конкретних споживачів, за якими проводилась перевірка, до 12 квітня 2019 року.

Крім того, Нацкомісія своїм рішенням зобов`язала зробити перерахунок додаткових нарахувань за весь період, починаючи з жовтня 2018 року, по всіх споживачах, яким здійснювалися такі донарахування.

У рішення також було внесено пункт про подання звернення до Антимонопольного комітету для проведення розслідування про зловживання монопольним становищем компаніями.