У Фінляндії соціал-демократи здобули перемогу на виборах і формуватимуть уряд

Опозиційна Соціал-демократична партія (СДП) перемогла на виборах в парламент Фінляндії за підсумками підрахунку 100% голосів, але з мінімальним відривом від найближчих переслідувачів – “Справжніх фінів”, також представляють опозицію.

Про це повідомило в понеділок міністерство юстиції країни.

Соціал-демократи набрали 17,7%, у “Справжніх фінів” – 17,5%, на третьому місці – Національна коаліційна партія (НКП) – 16,9%. Далі – правлячий “Фінляндський центр” (ФЦ) з 13,9%, для якого вибори закінчилися очікуваним розчаруванням і втратою 18 мандатів у парламенті, на п’ятій позиції – опозиційний “Союз “зелених” (11,4%).

У решти партій – менше 10% голосів. Опозиційний “Лівий союз” набрав 8,6%, опозиційна Шведська народна партія – 4,4%, опозиційна Християнська демократична партія – 3,9%, урядове “Синє майбутнє” – 1%.

Результат виборів і перемога СДП не стали несподіванкою – партія стабільно лідирувала у всіх передвиборчих рейтингах. Як переможці, соціал-демократи отримали найбільше число місць у парламенті – 40. Але для формування більшості їм доведеться створювати коаліцію з іншими політичними силами. У “Справжніх фінів” місць майже стільки ж – 39, у НКП – 38, у ФЦ – 31.