МОЗ відправить за державний кошт 30 українців на лікування у закордонних клініках

25 дорослих і 5 дітей, хвороби яких на даний час не лікуються в Україні, найближчим часом отримають необхідне лікування у закордонних клініках за державний кошт.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров`я України, таке рішення ухвалила комісія з питань направлення для лікування за кордоном 11 квітня, під час п’ятого засідання у 2019 році.

”11 пацієнтів, серед яких троє дітей, направлено для проведення трансплантації кісткового мозку, 19, серед яких двоє дітей, – для проведення трансплантації органів. Із державного бюджету на лікування цих пацієнтів буде витрачено близько 76 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що до іноземних клінік за програмою «Лікування громадян України за кордоном» направляються особи для отримання медичної допомоги переважно з приводу онкогематологічних, онкологічних, нейрохірургічних, кардіохірургічних захворювань та вроджених аномалій розвитку, у разі неможливості її надання в умовах закладів охорони здоров`я України.

«Лікування за кордоном як виключний захід передбачений для громадян, захворювання яких не лікуються на території України, незалежно від віку, статі, соціального походження, майнового стану, місця проживання та інших ознак», – зазначили у відомстві.