США виступили проти участі Росії у врегулюванні конфлікту в Лівії

США виступають проти участі Росії в регулюванні конфлікту в Лівії.

Про це заявив виконуючий обов’язки помічника держсекретаря США у справах Близького Сходу Девід Саттерфілд на брифінгу в Брюсселі. Текст виступу поширив Держдепартамент.

“Ми не думаємо, що втручання Росії в цей конфлікт служить будь-яким корисним цілям, – стверджував він. – Це втручання ззовні, яке, як ми сподіваємося, припиниться якомога швидше. Це – опортунізм, це – спроба використовувати в своїх інтересах зони конфліктів, і це не приносить користі”.

В даний час в Лівії діє два уряди: визнане міжнародним співтовариством Уряд національної згоди прем’єр-міністра Фаїза Сараджа в Тріполі і тимчасовий кабінет міністрів Абдалли Абдуррахмана ат-Тані, діючий на сході країни спільно з обраним парламентом і підтримуваний Лівійської національної армії. 4 квітня її командувач фельдмаршал Халіфа Хафтар оголосив про початок наступу на Тріполі. Сарадж віддав наказ усім підконтрольним йому військовим підрозділам бути готовими до оборони.

Як заявив минулого тижня постпред РФ при ООН Василь Небензя, Росія виступає за національне примирення в Лівії і не підтримує жодну зі сторін конфлікту.