Збірку автобіографічних оповідань кінорежисера Олега Сенцова «Жизня» видали в Берліні

Збірку автобіографічних оповідань кінорежисера Олега Сенцова «Жизня» видали в Берліні у перекладі німецькою мовою під назвою «Leben».

Про це повідомляє австрійська газета Der Standard.

«В восьми оповіданнях Сенцова, виданих німецьким видавництвом Voland & Quist під сильною назвою «Життя», йдеться про свободу та самовизначення, близькість, сім’ю та дружбу, втрату та любов. Розмова йде про життя, яке наповнює наші вени соком сонця і шумом Всесвіту», – зазначається в повідомленні.

Газета нагадує, що схоплений в окупованому Криму український режисер у серпні 2015 року був незаконно засуджений в РФ до 20 років ув’язнення за сфабрикованим обвинуваченням у тероризмі.

«Якби російський уряд не завдав жахливого удару по сусіду, Сенцов сьогодні міг би бути відомим режисером у своїй країні. Своїми короткометражними фільмами та першим повнометражним фільмом «Гравець» він довів, що в нього є все, що потрібно. Він би ходив по червоних доріжках кінофестивалів, приймав призи, давав інтерв’ю, відточував би свою кар’єру як художник», – зазначає автор статті.

Як повідомлялося, у квітні стало відомо, що спільними зусиллями «Видавництва Старого Лева» й Українського ПЕН видано збірник автобіографічних оповідань Олега Сенцова «Жизня». Книжка двомовна: художня проза Сенцова вперше пролунала українською в перекладі Сергія Осоки. Видання також містить оповідання в оригіналі – російською.

Автобіографічні оповідання Олега Сенцова вже виходили в Україні – у видавництві «Laurus» 2015 року. Проте це перша публікація його творів у перекладі українською, що подаються поруч із російськомовними оригіналами. Раніше ці тексти виходили під назвою «Рассказы». Рішення змінити цю назву на «Жизня» прийняв Сенцов.

Книжка «Жизня» має з’явиться цього року в перекладі не лише українською та німецькою, а й англійською і польською мовами.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист та письменник, громадський активіст. Лауреат Премії Сахарова «За свободу думки» та Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

У травні 2014 року, після анексії Криму Росією, Сенцов був затриманий російськими силовиками. За обвинуваченням у тероризмі засуджений російським судом до 20 років ув’язнення з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.