На відновлення Нотр-Дама виділять мільйони євро

Відразу цілий ряд організацій, компаній і меценатів по всьому світу пообіцяли виділити кошти на реставрацію собору Паризької Богоматері, який серйозно постраждав в результаті пожежі.

Представники французького Фонду спадщини в ніч на вівторок, 16 квітня, запустили національну кампанію по збору коштів на відновлення одного з головних символів Парижа.

Один з найбагатших людей Франції – Франсуа Анрі Піно – виконавчий директор компанії Kering, що володіє такими брендами, як Gucci і Yves Saint Laurent, пообіцяв перерахувати на ці цілі не менше 100 млн євро.

Німецький політик, член партії Християнсько-демократичний союз Фрідріх Мерц в свою чергу заявив про необхідність створення “громадянської ініціативи”, яка буде відповідати за збір фінансування в Німеччині.

Вранці у вівторок надзвичайні служби Парижа оголосили, що пожежу повністю “взято під контроль” і “здебільшого загасили”, активними залишалися лише “окремі осередки”.

Від обвалення вдалося врятувати основну несучу конструкцію, вежі головного фасаду, а також дзвони. Дах обвалився на дві третини, зруйновані годинник і шпиль, навколо якого розташовувалися скульптурні групи з 12 апостолів і чотирьох крилатих тетраморфов – символів євангелістів.

За щасливим збігом обставин вони були відправлені на реставрацію незадовго до пожежі і не постраждали.

Тим часом прокуратура Парижа почала розслідування причин загоряння за статтею про “ненавмисне заподіяння шкоди”. Мова про можливий підпал, за попередніми даними, не йде.

Президент Франції Еммануель Макрон, який відвідав місце події, ближче до ранку виступив із заявою, в якій підкреслив, що “гіршого вдалося уникнути”. “Ми спільно відновимо Нотр-Дам. Це, безсумнівно, буде проектом на довгі роки”, – зазначив він, не назвавши, однак, конкретних термінів.

З набережної Сени і численних мостів через неї за гасінням спостерігали тисячі городян і гостей столиці. Деякі з них плакали, молилися або співали Ave Maria.

Повідомлення про пожежу в соборі Паризької Богоматері надійшло о 18.50 за місцевим часом (19.50 мск). За даними МВС Франції, на місце прибули близько 400 пожежників, вони займалися гасінням більше восьми годин. Роботи ускладнювалися тим, що воду не можна було скидати з вертольотів через небезпеку обвалення несучих конструкцій. В ході спецоперації постраждав один з пожежників.

Нотр-Дам – один із символів французької столиці. Його будівництво почалося в 1163 році і тривало з перервами до 1345 року. Популярності архітектурної споруди сприяв роман Віктора Гюго, опублікований в 1831 році. Щорічно будівлю відвідували близько 13 млн осіб. У соборі зберігалася одна з головних християнських реліквій – терновий вінець Ісуса Христа, його вдалося врятувати.