НАБУ порушить справу щодо розтрати державних коштів Зеленським, – ЗМІ

Солом’янський райсуд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро України  порушити справу щодо кандидата в президенти Володимира Зеленського за фактом розтрати державних коштів.

Відповідну постанову суду передав до НАБУ голова громадської організації “Український самозахист” Олександр Дудка, повідомляє “Укрінформ”.

“Ми звернулися до суду і отримали рішення, яке зараз передано в НАБУ. Цією постановою слідчий суддя Солом’янського райсуду постановив внести дані в ЄРДР за фактом розтрати державних коштів”, – сказав він.

Як зазначив громадський активіст, засновник ТОВ “Кіноквартал” Володимир Зеленський отримав від Державного агентства з питань кіно частину коштів, які були витрачені на зйомки фільму “Я, Ти, Він, Вона”. Згідно із законодавством, цей фільм повинен бути знятий українською або кримськотатарською мовами. Замість цього він був повністю російськомовним. Таким чином, на думку громадських активістів, в цьому є ознаки кримінального злочину – розтрата державних коштів.

Олександр Дудка розповів, що за даним фактом він звертався до правоохоронних органів ще в січні поточного року. Потім його звернення було перенаправлено в НАБУ, яке проігнорувало заяву про злочин. Після цього, він звернувся до Солом’янського райсуду, який і зобов’язав НАБУ відкрити справу за фактом розтрати державних коштів.