Конституційна асамблея Венесуели завершила роботу над новим проектом основного закону

Робота над новим проектом венесуельської конституції підійшла до кінця.

Про це повідомила в понеділок в інтерв’ю радіостанції Unión Radio заступник голови Конституційної асамблеї (КА) Боліваріанської Республіки Гладис Рекена.

“Всі комісії КА завершили роботу над тим, що, як ми вважаємо, має бути включено в текст основного закону, який буде представлений населенню”, – сказала політик. Вона не уточнила, коли громадяни південноамериканської країни, яка переживає політичну кризу, зможуть ознайомитися з результатами діяльності однопалатного установчого органу.

Конституція Венесуели була прийнята за підсумками референдуму в кінці 1999 року. Терміни проведення нового плебісциту поки не відомі. У вересні 2018 року було оголошено, що число статей в новому основному законі зросте з 350 до 411.

КА, скликана за рішенням президента Ніколаса Мадуро без проведення попереднього референдуму, була обрана 30 липня 2017 року. Опозиція, яка контролює парламент країни, бойкотувала участь у цих виборах. Проведення голосування було зустрінуте несхвалення з боку значної частини держав регіону.

У серпні того ж року в столиці Перу Лімі представники Аргентини, Бразилії, Гватемали, Гондурасу, Канади, Колумбії, Коста-Ріки, Мексики, Панами, Парагваю, Перу і Чилі підписали спільну декларацію про невизнання КА. Пізніше до цієї групи приєдналися Гайана і Сент-Люсія.