Японія і США 19 квітня проведуть зустріч глав МЗС і Міноборони

Міністр закордонних справ Японії Таро Коно і глава оборонного відомства Такесі Івая на цьому тижні відвідають Вашингтон, де 19 квітня проведуть переговори у форматі “два плюс два” зі своїми американськими колегами – держсекретарем Майклом Помпео і виконуючим обов’язки міністра оборони США Патріком Шанаханом.

Про це у вівторок повідомив МЗС Японії.

Як заявив Івая на прес-конференції в Токіо, Японія “підтримує оборонну політику США і розраховує провести дискусію про розширення співпраці”. Зокрема, мова йде про зміцнення взаємодії в космосі і сфері протидії кібератакам. Крім того, за словами міністра, сторони обговорять падіння новітнього винищувача-бомбардувальника п’ятого покоління F-35A Сил самооборони Японії, яке сталося минулого тижня.

За підсумками зустрічі, відзначає агентство Kyodo, планується прес-конференція та підписання спільних документів.

Літак, що впав, був зібраний в Японії на заводі компанії Mitsubishi Heavy Industries. Його пошуки в даний час тривають, в разі виявлення він буде піднятий з дна океану. Це перший випадок падіння F-35A, оскільки такі винищувачі тільки починають надходити в розпорядження армій різних країн. У минулому році в США також розбився бойовий літак короткого зльоту і вертикальної посадки F-35B.