Китай випробував перший у світі військовий безпілотний катер-амфібію

Китай випробував перший у світі безпілотний катер-амфібію, створений з використанням технології малопомітності, який призначений для забезпечення висадки морського десанту на узбережжі противника.

Про це повідомила газета Global Times.

Безпілотний малопомітний катер-амфібія, який отримав назву Marine Lizard (“Морська ящірка”), був побудований в Ухані (Центральна провінція Хубей) на підприємстві Wuchang Shipbuilding Industry Group, яка входить в Китайську кораблебудівну корпорацію. Він являє собою 12-метровий тримаран, оснащений дизельним двигуном. Катер-амфібія здатний розвивати швидкість в 50 вузлів по воді (92,6 км/год) і 20 км / год при русі по суші за допомогою висуваються з днища чотирьох гусеничних траків. Максимальна дальність дії морського безпілотника – 1200 км. Озброєння – два кулемети і пускова система протикорабельних і зенітних ракет.

Marine Lizard може використовуватися спільно з іншими безпілотними системами і входити в тріаду з повітряними дрона, морськими і сухопутними бойовими роботизованими машинами. Катер-амфібія може управлятися з супутників, здійснювати автономне плавання, самостійно планувати маршрут і уникати перешкод при русі по суші з допомогою розміщеної на ньому навігаційної супутникової системи BeiDou.

Китайські військові вважають можливим використання безпілотного катери-амфібії у наступальних операціях після артилерійських і авіаційних ударів.

Marine Lizard, як повідомляється, може надійти на озброєння частин берегової оборони, потай розміщуватися на далеких островах і перебувати там до восьми місяців в очікуванні команди вступити в бій. Не виключається можливість поставок китайського безпілотного катера-Амфібії за кордон.