«Собор Паризької Богоматері» Гюго очолив список бестселерів Amazon

Роман Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері» став лідером списку бестселерів Amazon France.

Французи почали активно купувати книгу після пожежі, що знищила шпиль, годинник і частину даху собору, повідомляє BFMTV з посиланням на дані Amazon France.

Результат пошуку зображень за запитом "«Собор Паризької Богоматері» Гюго"

«Собор Паризької Богоматері» був опублікований вперше в 1831 році. Автор книги в описі приділяв велику увагу архітектурі собору і його внутрішньому інтер’єру, детально описував всі трагедії, що змінили його вигляд, і історичні події, пов’язані з ним. Гюго також описав в романі пожежу, схожу на ту, яка сталася в соборі 15 квітня: «Там було велике полум’я, піднімалося між двома вежами».

Як зазначає Bloomberg, масовими купівлями книг французи проявляють скорботу. Це не перший випадок, коли вони вибирають подібний спосіб висловити свої почуття: в 2015 році після стрілянини в ресторанах Парижа (жертвами теракту стали 130 осіб) парижани стали скуповувати твір Ернеста Хемінгуея «Свято, яке завжди з тобою». Тоді книга Хемінгуея про його життя в Парижі в 1920-х роках також піднімалася в лідери продажів на Amazon.

Собор Паризької Богоматері, побудований в XII-XIV ст., є однією з головних визначних пам’яток Франції, пам’ятником готичної архітектури. Увечері 15 квітня на його горищі виникла пожежа. Пожежні змогли врятувати каркас будівлі і дві вежі собору. Президент Франції Емманюель Макрон пообіцяв французам відновити собор за п’ять років.