У МЗС РФ закликали Україну до консультацій щодо Керченської протоки

Росія закликає Україну приступити до консультацій щодо ситуації навколо інциденту в районі Керченської протоки, в ході якого були незаконно затримані українські моряки.

Про це повідомляє МЗС РФ.

“Закликаємо українську сторону діяти сумлінно в інтересах врегулювання виниклої з її “вини” проблеми, виявити дійсну турботу про своїх громадян і замість ініційованого нею судового розгляду приступити до консультацій між сторонами”, – йдеться в заяві МЗС Росії, опублікованому на сайті зовнішньополітичного відомства.

Вранці 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження до Керченської протоки буксиру ”Яни Капу” і катерам ”Бердянськ” і ”Нікополь”, які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили вогонь на ураження по українських кораблях, які вже поверталися в Одесу, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку.

Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим ”судом” у Криму, після чого їх перевезли до московських СІЗО ”Лефортово” і ”Матроська тиша”. 26 січня поранених українських моряків перевели з ”Матроської тиші” до ”Лефортово”.

Суд в Москві продовжив терміни арешту полоненим українським військовим до кінця квітня.