Чотирьох «телефонних терористів» викрила СБУ на Одещині

Співробітники Служби безпеки України викрили чотирьох одеситів, які здійснили завідомо неправдиві повідомлення із погрозами терористичного характеру.

Як передає прес-центр СБУ, підозру у скоєнні злочину передбаченого ст. 259 Кримінального Кодексу України оголошено мешканцю обласного центру, який, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, повідомив про нібито мінування автовокзалу.

“Ще одного захмелілого жартівника правоохоронці затримали згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після фейкових погроз підірвати багатоквартирний будинок у середмісті обласного центру”, – повідомили у СБУ.

Інший «мінер», скориставшись телефоном знайомої, повідомив про мінування однієї з церков Одеси.

У такий же спосіб вирішив «розважитися» і одесит, який з хуліганських мотивів тричі телефонував з таксофона до поліції з погрозами підірвати два місцеві виші та один з міських парків.

Після ретельного обстеження вказаних об`єктів та прилеглої до них території вибухових пристроїв та речовин правоохоронці не виявили.

Наразі за всіма фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 259 ККУ. Нагадуємо, що санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від двох до шести років. За повторний дзвінок зловмисника може бути засуджено від чотирьох до восьми років позбавлення волі.

Крім того «телефонним терористам» доведеться компенсувати витрати державних та комерційних установ, що зазнали збитків від їх протиправних дій.